این قلم و خاطرات جبهه

خاطرات شخصی‌ام از دوران پرحماسه دفاع مقدس

 

 

 

 

اربعین 92 در کربلا

""کربلا کربلا ما داریم میائیم""

 

            "" قسمت اول ــ  سفر به نجف  ""

با سلام ،                                                         

علی رغم علاقه و اشتیاق فراوانی که برای حقیر جهت زیارت کربلای معلی وجود داشت بنا به دلائلی که نیاز نمیبینم به جزئیات اون بپردازم این آرزو محقق نمی شد. حتی پسرم حمید نیز یکی دو ماه پیش اصرار داشت تا از طریق حج و زیارت ثبت ناممون کنه لیکن به همون دلائل مخالفت کردم تا اینکه بیستم ماه قبل یه پیامک از طرف پسر ارشدم مجید دریافت کردم که در اون تاریخ پرواز (ساعت 50؛10 روز26 آذر ماه 92 )به نجف درج شده بود . شوکه شده بودم ؛ بهش زنگ زدم و ضمن تشکر مونده بوده بهش چی بگم (چون در شرائط خاصی بودم و مجید هم تاحدودی علت رو میدونست)تا اینکه گفت اربعین سال قبل که از کربلا اومدم قول داده بودم امسال هر طور شده همه تون اربعین کربلا باشید در این سفر هم عده ای از همکارهای مستند ساز باهاتون هستند اما خودم احتمالا باهاتون نیام . 


گذرنامه نداشتیم و تا یک روز مونده به پرواز هم معلوم نبود گذرنامه ما صادر میشه یا نه (البته داستان پیگیری گذرنامه هم طولانیه و از حوصله مخاطبین خارج ) خلاصه ساعت 50؛14 روز 25 آذر ماه 92 موفق به دریافت گذرنامه هامون شدم و تازه داشت باورم میشد که دارم راهی میشم لذا تا امروز که با کسی خداحافظی نکرده بودم مشغول تماس و پیامک زدن به دوستان و آشنایان برای حلالیت گرفتن شدم ؛ مجید هم که اومدنش قطعی نبود با ما همراه شد . اینجاست که وقتی امام حسین علیه السلام ما رو به دیدارش طلبیده باشه مسائل دیگه در حاشیه قرار میگیره.

بعد از خوندن نماز مغرب و عشاء  26 آذر ماه 92 پسرم حمید ما رو به فرودگاه امام خمینی (ره) رسوند و دو ساعت بعد در فرودگاه نجف وارد شدیم . هنوز هم مات و مبهوت بودم. یعنی ما در نجف هستیم ... مامورین عراقی اونجا یا مشغول سیگار کشیدن بودند یا مشغول خوردن و تنها معدود مامورانی بودند که با شوق مشغول راه انداختن کار زائرین بودند خدا خیرشون بده ... بالاخره بعد از چند ساعت معطلی برای مهر ورود و دریافت ویزا با اتوبوسهائی که از قبل هماهنگ شده بود به حسینیه ای مجاور جامع حیدر کلیدار مقابل مستشفی الزهرا سلام ا...علیه در 4 کیلومتری حرم امیرالمومنین علی علیه السلام اسکان داده شدیم .

کربلای جبهه ها یادش به خیر ...                                                                                           

خاطرات این دوران همچنان ادامه دارد ...          

   + ۲۵ کیلو ; ۱:٢۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ دی ۱۳٩٢
    پيام هاي شما ()