این قلم و خاطرات جبهه

خاطرات شخصی‌ام از دوران پرحماسه دفاع مقدس

 

 

 

 

گرامیداشت هفته بسیج

        "" ما با کِفر میجنگیم نَه با کُرد""    

باسلام                                                                                                                                                   

هرچند فرصت لازم برای نوشتن ادامه خاطرات کم پیش اومد اما در نکوداشت هفته بسیج به یاد سالهائی که امام راحل  (ره ) در بِینِمُون بودند با ذکر این جمله تاریخی ایشون که فرمودند : ما با کُفر می جنگیم نَه با کُرد ،   ادامه خاطرات سال 1360 رو به تحریر در می آورم  :

چند ماهی از عقد ازدواجم ( 24 مهر ماه ) با دختری از سادات که حجت الاسلام رستگاری برایمان خونده بود نگذشته بود ، و در سی ام آذر سال 1360 با حکم ماموریتی که برای اعزام به سقز داشتم به ترمینال رفتم و با اتوبوسی که به زنجان میرفت راهی شدم ساعت 12.5 به سپاه زنجان رسیدم و پس از خوندن نماز و خوردن نهار ساعت 2 بعد از ظهر با یک کامیون عبوری که راهی بیجار بود همسفر شدم و پس از خوابیدن در سپاه بیجار ، صبح به دیواندره حرکت کردم و در اونجا منتظر ستون اسکورت بودم که  با عطا عسگر ( از پیشمرگان کرد مسلمان) مواحه شدم و با هم به سقز رفتیم در بین راه از درگیری دیروز سقز سخن گفت و ادامه داد: از دیروز تا حالا سقز درگیری مسلحانه بوده و تازه شهر کمی آرامش گرفته و کاک اسماعیل مسگری هم ( از پشمرگان مسلمانی که به صورت مخفیانه با رزمندگان سپاه همکاری میکرد ) به طرز وحشیانه ای توسط کومله به شهادت رسیده . ( کاک اسماعیل مردی آب دیده با حدود 50 سال سن کمک های زیادی در شناسائی ضدانقلاب به ما کرده بود از این رو کومله ها بد جوری اون رو شکنجه کرده بودن که فقط نمونه ای از شکنجه  اونها سوراخ کردن پاها و رد کردن طناب از سوراخها و کشیدنش روی زمین بود) خبر شهادت اون خیلی منو متاثر کرد و وقتی پیکر اون رو از نزدیک دیدم به عمق رشادتش پی بردم . روحش شاد . دو هفته بعد برف شدیدی در کردستان بخصوص  سقز اومد به طوری که شیشه های ماشینها و... یخ زده بود  .

روز 20دی ماه 1360با اطلاعاتی که از یکی از متهمین به دست اومد پیکر مطهر سه شهید رو که حدود یک سال و نیم در منطقه ای از سقز توسط ضد انقلاب به شهادت رسیده و دفن شده بودند ، و پیکر اونها رو که کاملاً سالم بود حتی کفشهاشون هم آسیب ندیده بود از اونجا بیرون آوردند و این معجزه ای بود که تا به حال با اون مواجه نشده بودم روحشون شاد.

اینجاست که درمیابیم ما چقدر از این شهدا رو در اقصی نقاط کشور اسلامیمون بخصوص در کردستان داریم که مظلومانه و گمنام به شهادت رسیدند و امام خمینی ( ره ) در مظلومیت اهالی کرد چه زیبا فرمودند :

ما با کُفر می جنگیم نَه با کُرد                                                                          

کربلای جبهه ها یادش به خیر ...                                                                                                    

خاطرات دوران دفاع مقدس همچنان ادامه دارد ...

   + ۲۵ کیلو ; ٤:۱٤ ‎ب.ظ ; شنبه ٥ آذر ۱۳٩٠
    پيام هاي شما ()