این قلم و خاطرات جبهه

خاطرات شخصی‌ام از دوران پرحماسه دفاع مقدس

 

 

 

 

بزرگداشت سالگرد شهید پیچک

"" دیدار همرزمان قدیمی در بزرگداشت سالگرد شهید پیچک ""  

باسلام                                                                                                                                                   

پریروز آقا مجید (پسر ارشدم) گفت فردا (24 آذر ) بعد از نماز مغرب و عشاء قراره مراسمی در منزل شهید پیچک برگزار بشه و بناست دوستان و هم رزمان قدیمی شهید دور هم جمع بشند و ضمن گفتن خاطرات دعای توسل هم بخونند که با استقبال از اطلاع رسونیش ساعت 18.30 بعد از ظهر به منزل شهید (خیابان پیروزی خیابان شهید پیچک ) رفتم  هنوز مراسم شروع نشده بود و ظاهراً حقیر زودتر از همه مدعوین مراحمت ایجاد کرده بود خلاصه با دیدن اَخَوان شهید ( آقا رضا و عباس آقا ) و یادآوری گذشته منتظر اومدن سایر دوستان شدم .

مراسم با اومدن سایر دوستان و آشنایان ساعت 19.30 آغاز و کلیپی از شهید محسن وزوائی هم رزم شهید پیچک به نمایش دراومد( لازم به ذکره از شهید پیچک عکس و فیلم به یاد موندنی از جبهه به دست نیومده چون عادت نداشت عکس بگیره) سپس بعد از تلاوت آیاتی از قرآن مجید در وصف شهید و شهادت توسط مجری، مادر شهید ضمن خوش آمد گوئی نسبت به  حضور مهمانان  در مراسم  تشکر کرد.

ادامه مطلب
   + ۲۵ کیلو ; ٢:٥٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸۸
    پيام هاي شما ()

 

 

 

 

عید سعید غدیر بر شیفتگان عدالت مبارک باد

         "" به یاد یار بسیجی و عید سعید غدیر ""        

الحمدلِله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة علی ابن ابی طالب علیه السلام

با سلام                                 

سال 1360 بود که با دوست بسیجی ام حامد اسعدی (بنا به گفته خودش او هم به عضویت سپاه درآمده و الان بازنشسته شده)آشنا شدم، چگونگی این آشنائی ابتدائی رو به یاد ندارم اما به خوبی یادم هست گه بسیاری از اوقات رو با هم  به بحث درباره اهداف جمهوری اسلامی ،علت برخورد با گروه های ضدانقلاب و علل محرومیت هائی که مردم کردستان سالهای متمادی قبل از انقلاب با اون روبرو شده بودند  و راه کارهائی که جمهوری اسلامی میتونه اونها رو از این محرومیت ها نجات بده و.... می پرداختیم. حالا بعد ازگذشت حدود 28 سال از اون دوران ارتباطمون به صورت تلفنی، پیامکی ، وبلاگی و... ادامه داره و هردومون با اشیاق از خداوند متعال درخواست دیدار مجدد رو  طلب میکنیم .

 یکی از افتخارات جمهوری اسلامی وجود شاعرانی ست  که به توصیف اسلام، انقلاب و ... می پردازند و اکنون شهرِسقزِ کردستان نیز از شاعری چون برادر گرامی حامد اسعدی بهره منده لذا شعری رو که برای حقیر در توصیف ِشهرشون با یک دو بیتی در مورد عید امامت فرستاده به سمع و نظر شما قرار میدهم :

ادامه مطلب
   + ۲۵ کیلو ; ٩:٤٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٤ آذر ۱۳۸۸
    پيام هاي شما ()

 

 

 

 

هفته بسیج مستضعفین گرامی باد

                             "" به یاد یاران بسیجی ""

                                                                    

با سلام

                                   

قصد داشتم ادامه خاطرات مربوط به سال 1363 رو درج کنم لیکن اتفاقی باعث شدکه به موضوع جدید تری که بی ارتباط به دوران دفاع مقدس و رشد و شکوفائی بسیج مستضعفین نیست بپردازم. 

چندسالی بودکه در بین وبلاگ هائی که به خاطرات دوران دفاع مقدس می پرداخت وبلاگی با نام"خاطرات جبــهه"به خاطر عکسی که بالای صفحه قرارداشت و نمی تونستم نام اشخاصی رو که در این عکس وجودداشت به یاد بیارم مورد توجه حقیربود، چندین بار هم یادداشت هائی برای صاحب وبلاگ گذاشته بودم اما نمی دونم چراجوابی دریافت نمی کردم  تعجب تا اینکه ذکرخاطراتش رو در خبرگزاری فارس پیرامون حضورش در روستا های کَسنَزان و کوچک اولیا در شهرستان سقزکه جزء پایگاه های تاءسیس شده بسیج بود دیدم و یقین حاصل کردم که او یکی از بسیجی هائی است که در زمان حضورم در کردستان جزء نیرو های بسیج گردان عاشوراست. فوراً یه یادداشت خصوصی در وبلاگش قراردادم و با ذکر شماره تلفن درخواست کردم با هام تماس بگیره منتظر

ادامه مطلب
   + ۲۵ کیلو ; ٩:۳٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٤ آذر ۱۳۸۸
    پيام هاي شما ()